Zde najdete nejčastější dotazy, které zajímají naše klienty

Nejčastější dotazy

Nevíte jak těžit Bitcoin a jiné kryptoměny? Přečtěte si nejčastější dotazy

Marketplace

Marketplace je anonymní platforma, která umožňuje nákup a prodej strojů v komunitě klientů 2Bminer. Marketplace je v naší aplikaci navržen zcela intuitivně, aby Vám co nejvíce usnadnil nákup a prodej těžebních strojů. Na platformě můžete nabídnout k prodeji Vámi vlastněné stroje a také si prohlédnout všechny stroje nabízené k prodeji. Každé zařízení obsahuje detailní informace, které se zobrazí po rozkliknutí nabídky. Marketplace naleznete v Klientské zóně v menu pod záložkou „Marketplace".

Pokud se rozhodnete prodat svůj stroj, můžete vytvořit nabídku na "Marketplace" jednoduše kliknutím na tlačítko ,,+Offer machine for sale" ve Vaší klientské zóně. Následně vyberte zařízení, cenu prodeje a preferovanou měnou. Stroj lze nabídnout ve více měnách zároveň a to ve fiatu: (USD, EUR, CZK) nebo v kryptoměnách: (BTC, USDT). Přečtěte si více.

Po kliknutí na stroj, který chcete zakoupit se zobrazí všechny podrobnosti o jeho historii. Pro samotný nákup budete mít dvě možnosti a to koupit stroj ihned za vylisovanou cenu nebo nabídnout protistraně sníženou cenu. Přečtěte si více.

Pokud si přejete uhradit platbu ihned po koupi, klikněte na tlačítko ,,Continue to payment'', kde se zobrazí všechny potřebné údaje k platbě. Údaje k uhrazení najdete také v záložce ,,My bids'' -> ,,Payment in process'', kde jsou vypsány všechny stroje čekají na Vaši platbu. Na úhradu máte 5 dní od uzavření obchodu.

Ne. Storno, ani úprava BIDu není možná, u procesu vytvoření BIDu souhlasíte se závazností tohoto kroku.

Ano. Storno nabídky provedete v sekci My Listings pod záložkou Marketplace. Po rozkliknutí konkrétního nabízeného stroje máte možnost nabídku editovat, či odstranit.

Pokud máte zájem smlouvat o ceně, tak využijte možnost Place a bid. Bid je částka, kterou nabízíte protistraně za odkup zařízení a je zpravidla nižší, než částka za kterou stroj prodávající zveřejnil. Podání Bidu je závazné a pokud bude protistranou přijat, stáváte se po úhradě Vámi nabídnuté částky novým majitelem stroje. V případě, že nedojde k akceptaci nabídky - bude automaticky stornována do 72 hodin.

Obecné informace

Bitcoin je internetová platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu protokolu.

Mining pool patří mezi přelomové vynálezy ve světě kryptoměn. Využitím systému sdílení, kdy každý těžař dostane svůj podíl podle toho, jak moc se na těžbě podílel. Závratně tím narostla efektivita těžby. Každý pool je v podstatě síť spravována adminem nebo firmou a dohromady tak tvoří jeden velký superpočítač. Ten následně zajistí pravidelnost vyplácení odměn. Těžba na poolu je spravedlivě rozdělená přesně podle poskytnutého výkonu.

Ano. Ceny strojů jsou vždy platné maximálně 24h a jejich cenu můžeme garantovat až od připsání částky na náš účet. Cena tedy koreluje s vývojem ceny BTC a to v řádech desítek tisíců korun.

Jedná se o proces ověřování transakcí a jejich přidávání k tzv. “block chainu”. Jde o nákladný a náročný výpočetní proces. Poskytnutím výpočetního výkonu vyděláváte kryptoměny aniž byste do nich museli vkládat peníze.

Jméno a příjmení, datum narození, místo bydliště, telefonní číslo a email.

Nákup strojů

Jsme krypto těžařská společnost. Každá právnická či fyzická osoba se může do těžby krypta díky našemu jednoduchému obchodnímu modelu zapojit. Stačí si jen na našich stránkách, v sekci nabídka strojů (link: https://www.2bminer.com/cs#nabidka-stroju) ,vybrat z nabídky. Výše investice je vždy minimálně od jednoho stroje. Po podpisu “Smlouvy o dodávce stroje” a uhrazení zálohy stroj objednáváme a dodáváme na místo určení, do hostingu. Následuje podpis “Smlouva o správě stroje” a zapojení stroje do poolu. Současně odesíláme přihlašovací údaje do našeho SW, kde vaše portfolio strojů můžete sledovat a spravovat. Těžba odchází na vaší peněženku automaticky, rovnou z poolu.

Záleží jaký stroj nakupujete. Někdy je v nabídce také stroj, nacházející se již v hostingu. Jeho cena je však vyšší, než je cena strojů ve skladu u výrobce, ale zapojení je po obdržení platby okamžité. Průměrný termín dodání je však do 30 dnů od platby. Vše vždy závisí na výrobci a dopravci. Z tohoto důvodu nejsme schopni termíny garantovat. Zpravidla je však termín zapojení rychlejší než zmíněných 30 dnů.

Budeme potřebovat: Jméno a příjmení, datum narození, místo bydliště, telefonní číslo a e-mail.

Ano, je fixovaná na 1 rok od zapojení. Nabídku na další rok zpravidla předkládáme do 2 měsíců před vypršením aktuálního kontraktu.

Těžba krypta nenabízí žádné garance. Zisk se odvíjí od ceny Bitcoinu, ceny za energii a hlavně od obtížnosti těžby. Je to velmi riskantní typ podnikání. My, jako těžební společnost, se k aktuální ceně stavíme takto. Dokud krypto držíte a nesměňujete, tak nerealizujete kurzovou ztrátu/zisk. Většina našich klientů těží a krypto drží.

Ano je a způsobu je hned několik.
1. Svůj stroj prodat. V tomto případě se zavazujeme poskytovat stejný servis i novému majiteli stroje. S prodejem stroje Vám můžeme pomoci.
2. Stroj odpojit. Po vypršení platnosti servisní smlouvy je možné stroj odpojit a přesunout ho buď do jiného hostingu, nebo přímo k vám domů. Celý proces je zřizován a hrazen ze strany majitele stroje. Nicméně kvůli jeho hlučnosti, vysoké provozní teplotě a nutnosti specializovaného servisu, tento krok nedoporučujeme. Dalšími negativními aspekty jsou ty ekonomické. Naše hostingy jsou vždy v místech s přebytkem energie v síti a na obnovitelných zdrojích. Proto můžeme nabídnout bezkonkurenční cenu již zmíněných energií. Není možné stroj odpojit a skladovat na hostingu. Tento servis neposkytujeme.

Vyplacení těžby probíhá automaticky na peněženku, kterou si zvolí sám klient. Tuto peněženku si může klient kdykoliv změnit v softwaru 2BMiner. Těžbu z bezpečnostních důvodu nedržíme na našich peněženkách, ale rovnou z poolu ji odesíláme klientům.

Těžba na strojích L7, s naším řešením, je zcela unikátní a přináší vysokou návratnost.
Tento stroj umí těžit 10 různých kryptoměn a s naším nastavením mezi nimi dokážeme automaticky přepínat, dle nejlepšího kurzu.
Výkon na zmíněných kryptoměnách je automaticky prodáván na hashrate burze, za kterou následně získáváme rovnou BTC. Klient je následně vyplácen jednou za 24h.
Díky unikátní mechanice jsou stroje ještě více výnosné, v porovnání se standardní těžbou na totožném stroji L7.

Platbu za Váš nákup je možné provést v CZK, EUR, USD, USDT, USDC případně na vyžádání a předchozí domluvě také v BTC. V případě platby v Bitcoinu je postup takový, že při nákupu zvolíte jako platební měnu USDT. Po dokončení objednávky nás kontaktujete a obratem na Váš e-mail zašleme příslušné platební údaje i s přesnou částkou k úhradě v BTC. Vše je přepočítáváno dle aktuálního směnného kurzu.

Samozřejmě, naše smlouvy jsou k nahlédnutí na tomto odkazu: https://2bminer.com/smlouvy

Adresu Vaší peněženky není nutné uvádět při nákupu stroje a tvorbě smlouvy. Je možné ji v průběhu naší spolupráce měnit. Adresu nastavujete v profilu v klientské zóně našeho softwaru. S procesem Vám pomůže následující manuál: https://www.youtube.com/watch?v=NxBIH5PGcqQ

Ano, stroj je možné zakoupit na fyzickou i právnickou osobu. Smlouvy Vám následně připravíme na Vaše jméno, nebo na jméno společnosti. Zařízení u nás mohou nakoupit i právní subjekty ze zahraničí.

Při nákupu hradíte, vedle ceny stroje, také poplatek za energie a správu na celý jeden rok dopředu. V rámci tohoto fixního poplatku je zaručeno předplatné energie bez ohledu na změny ceny. Ke konci předplaceného období Vás budeme včas informovat o nutnosti uhrazení dalšího ročního poplatku.

Provoz a servis

Po celou dobu životnosti stroje poskytnujeme klientovi bezplatný doživotní servis.

Klient od nás získá přístup 24/7 ke správě & monitoringu těžby, skrze webovou aplikaci 2BMiner, ke které získá unikátní přihlašovací údaje. (link: https://system.2bminer.com)

Jedná se o zcela normální jev. Proces výpočtu těžby nemá nikdy stabilní výstup, ač se očekává jeho stálost (především s ohledem na hashrate a výdělky). Kromě toho je těžba ovlivněna také stavem stroje, těžebním prostředím, stabilitou těžařské sítě a mnoho dalšími faktory. Pro udržení co nejstabilnějších příjmů je nutné zajistit co nejvíce z výše zmíněných faktorů.

Stroje které nakupujeme jsou zcela nové a v záruce od výrobce. Naší péčí a údržbou se snažíme dosáhnout co nejdelší možné životnosti stroje. Aktuálně se předpokládá, že životnost je někdy mezi 6-10 lety. Tuto životnost jsme schopní prodloužit o cca 4 další roky chlazením v minerálním oleji atd. Konečná výše návratnosti je určována několika faktory. Obtížností těžby, cenou BTC, halvingem a průměrným hashrate výkonem vašeho stroje (tento faktor jako jediný dokážeme ovlivnit).

Veškeré naše stroje na webových stránkách jsou nové a s roční zárukou od výrobce. Pouze s námi budete mít, mimo roční záruky od výrobce, také bezplatný doživostní servis po celou dobu životnosti stroje. Vy se tak nemusíte starat o nic dalšího, než o výdělky z těžby!

Vývoj kurzu kryptoměn, výši obtížnosti těžby a s tím spojený roční výnos.

Na základě podepsané “Servisní smlouvy” s naší společností, se zavazujeme provádět monitoring 365 dní v roce. Ten zahrnuje údržbu, restarty, čištění (které probíhá jednou měsíčně), vyjednávání nižších cen za energie pro další rok, kompenzace, reportování závad a jejich následné řešení.

Nerealizujete-li směnu z BTC na FIAT (USD, EUR, AED, ..), směnný kurz pro Vás není až tak důležitý. BTC je dlouhodobým uchovatelem hodnoty, tudíž většina klientů ho těží, drží a čeká na výhodnější směnný kurz.
Těžba musí být z dlouhodobého hlediska profitabilní, jinak by transakce BTC neměl kdo “počítat” (princip těžby) a BTC by zanikl. Aktuálně je většina strojů v síti zastaralá a s daleko nižším výkonem, než nabízíme v našem portfoliu my. Odpojení by čekalo jako první právě starší, méně výkonné stroje a to by znamenalo jediné. Znatelný pád obtížnosti a s tím i vyšší výnosnost našich výkonných strojů. Toto je hlavní výhodou kombinace nejvýkonnějších strojů a levné energie.

Všechna místa, která vybíráme pro umístění Vašich strojů prochází, před zařazením na seznam našich hostinových center, přísným výběrovým řízením. Mezi kritéria, na která klademe důraz patří především bezpečnost, to znamená, že všechna naše hostingová centra mají nejvyšší možnou úroveň bezpečnosti.

Výnosnost stroje není možné garantovat, jedná se o investici, jejíž výnosnost je ovlivňována pohybem hodnoty kryptoměnových trhů. Garantujeme Vám však co nejideálnější možné podmínky pro Vaši těžbu. Zajistíme kompletní servis a uděláme vše pro to, aby stroj těžil na nejvyšší možné úrovni. Čísla, která jsou na našich webových stránkách k vidění u jednotlivých strojů a která jsou označována jako ,,výnosnost” jsou pouze orientační a vychází z průměru za poslední týdny.

Up-time je čas, po který je stroj aktivní a těží. Společnost 2bminer garantuje svým klientům up-time 95 % v každém roce. Čili překročí-li neaktivní doba za celý rok 5 % času, ať již kvůli servisu a nebo z jiného důvodu, není Vám po tento čas nad 5 % účtován poplatek za energie a hradíme ho za Vás. O tento čas, kdy je stroj offline, vám bude automaticky prodloužena splatnost energie na další zúčtovací období.

2Bminer poskytuje kompletní službu - to znamená od nákupu zařízení, až po jeho umístění a následnou správu. Zájem o umístění vlastních strojů do našich hostingových center je podmíněn velikostí od 1 Megawattu. Pro naše stálé klienty nabízíme možnost, kdy po individuální konzultaci můžeme vyhovět jejich požadavkům a postarat se i o jednotlivé kusy.

Těžte krypto s námi!