Zde najdete nejčastější dotazy, které zajímají naše klienty

Nejčastější dotazy

Nevíte jak těžit Bitcoin a jiné kryptoměny? Přečtěte si nejčastější dotazy

Obecné informace

Bitcoin je internetová platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu protokolu.

Mining pool patří mezi přelomové vynálezy ve světě kryptoměn. Využitím systému sdílení, kdy každý těžař dostane svůj podíl podle toho, jak moc se na těžbě podílel. Závratně tím narostla efektivita těžby. Každý pool je v podstatě síť spravována adminem nebo firmou a dohromady tak tvoří jeden velký superpočítač. Ten následně zajistí pravidelnost vyplácení odměn. Těžba na poolu je spravedlivě rozdělená přesně podle poskytnutého výkonu.

Ano. Ceny strojů jsou vždy platné maximálně 24h a jejich cenu můžeme garantovat až od připsání částky na náš účet. Cena tedy koreluje s vývojem ceny BTC a to v řádech desítek tisíců korun.

Jedná se o proces ověřování transakcí a jejich přidávání k tzv. “block chainu”. Jde o nákladný a náročný výpočetní proces. Poskytnutím výpočetního výkonu vyděláváte kryptoměny aniž byste do nich museli vkládat peníze.

Jméno a příjmení, datum narození, místo bydliště a email, číslo kryptopeněženky.

Nákup strojů

Jsme krypto těžařská společnost. Každá právnická či fyzická osoba se může do těžby krypta díky našemu jednoduchému obchodnímu modelu zapojit. Stačí si jen na našich stránkách, v sekci nabídka strojů (link: https://www.2bminer.com/cs#nabidka-stroju) ,vybrat z nabídky. Výše investice je vždy minimálně od jednoho stroje. Po podpisu “Smlouvy o dodávce stroje” a uhrazení zálohy stroj objednáváme a dodáváme na místo určení, do hostingu. Následuje podpis “Smlouva o správě stroje” a zapojení stroje do poolu. Současně odesíláme přihlašovací údaje do našeho SW, kde vaše portfolio strojů můžete sledovat a spravovat. Těžba odchází na vaší peněženku automaticky, rovnou z poolu.

Záleží jaký stroj nakupujete. Někdy je v nabídce také stroj, nacházející se již v hostingu. Jeho cena je však vyšší, než je cena strojů ve skladu u výrobce, ale zapojení je po obdržení platby okamžité. Průměrný termín dodání je však do 30 dnů od platby. Vše vždy závisí na výrobci a dopravci. Z tohoto důvodu nejsme schopni termíny garantovat. Zpravidla je však termín zapojení rychlejší než zmíněných 30 dnů.

Budeme potřebovat: Jméno a příjmení, datum narození, místo bydliště a e-mail, číslo kryptopeněženky na kterou vám budeme posílat výdělek.

Ano, je fixovaná na 1 rok od zapojení. Nabídku na další rok zpravidla předkládáme do 2 měsíců před vypršením aktuálního kontraktu.

Těžba krypta nenabízí žádné garance. Zisk se odvíjí od ceny Bitcoinu, ceny za energii a hlavně od obtížnosti těžby. Je to velmi riskantní typ podnikání. My, jako těžební společnost, se k aktuální ceně stavíme takto. Dokud krypto držíte a nesměňujete, tak nerealizujete kurzovou ztrátu/zisk. Většina našich klientů těží a krypto drží.

Ano je a způsobu je hned několik.
1. Svůj stroj prodat. V tomto případě se zavazujeme poskytovat stejný servis i novému majiteli stroje. S prodejem stroje Vám můžeme pomoci.
2. Stroj odpojit. Po vypršení servisní smlouvy je možné stroj odpojit a odeslat do jiného hostingu nebo k vám domů. Nicméně kvůli jeho hlučnosti, vysoké provozní teplotě a nutnosti specializovaného servisu, tento krok nedoporučujeme. Dalšími negativními aspekty jsou ty ekonomické. Naše hostingy jsou vždy v místech s přebytkem energie v síti a na obnovitelných zdrojích. Proto můžeme nabídnout bezkonkurenční cenu již zmíněných energií. Není možné stroj odpojit a skladovat na hostingu. Tento servis neposkytujeme.

Vyplacení těžby probíhá automaticky na peněženku, kterou si zvolí sám klient. Tuto peněženku si může klient kdykoliv změnit v softwaru 2BMiner. Těžbu z bezpečnostních důvodu nedržíme na našich peněženkách, ale rovnou z poolu ji odesíláme klientům.

Těžba na strojích L7, s naším řešením, je zcela unikátní a přináší vysokou návratnost.
Tento stroj umí těžit 10 různých kryptoměn a s naším nastavením mezi nimi dokážeme automaticky přepínat, dle nejlepšího kurzu.
Výkon na zmíněných kryptoměnách je automaticky prodáván na hashrate burze, za kterou následně získáváme rovnou BTC. Klient je následně vyplácen jednou za 24h.
Díky unikátní mechanice jsou stroje ještě více výnosné, v porovnání se standardní těžbou na totožném stroji L7.

Provoz a servis

Každý náš klient získává 450 USD ročně budget na opravy. Platí pro první 2 roky po uplynutí záruky od výrobce. O nutných opravách klienta vždy neprodleně informujeme a předkládáme alternativy, jak servis řešit. Náklad, nad stanovený servisní limit, je hrazen klientem.

Klient od nás získá přístup 24/7 ke správě & monitoringu těžby, skrze webovou aplikaci 2BMiner, ke které získá unikátní přihlašovací údaje. (link: https://system.2bminer.com)

Jedná se o zcela normální jev. Proces výpočtu těžby nemá nikdy stabilní výstup, ač se očekává jeho stálost (především s ohledem na hashrate a výdělky). Kromě toho je těžba ovlivněna také stavem stroje, těžebním prostředím, stabilitou těžařské sítě a mnoho dalšími faktory. Pro udržení co nejstabilnějších příjmů je nutné zajistit co nejvíce z výše zmíněných faktorů.

Stroje které nakupujeme jsou zcela nové a v záruce od výrobce. Naší péčí a údržbou se snažíme dosáhnout co nejdelší možné životnosti stroje. Aktuálně se předpokládá, že životnost je někdy mezi 6-10 lety. Tuto životnost jsme schopní prodloužit o cca 4 další roky chlazením v minerálním oleji atd. Konečná výše návratnosti je určována několika faktory. Obtížností těžby, cenou BTC, halvingem a průměrným hashrate výkonem vašeho stroje (tento faktor jako jediný dokážeme ovlivnit).

Veškeré naše stroje na webových stránkách jsou nové a s roční zárukou od výrobce.

Vývoj kurzu kryptoměn, výši obtížnosti těžby a s tím spojený roční výnos.

Na základě podepsané “Servisní smlouvy” s naší společností, se zavazujeme provádět monitoring 365 dní v roce. Ten zahrnuje údržbu, restarty, čištění (které probíhá jednou měsíčně), vyjednávání nižších cen za energie pro další rok, kompenzace, reportování závad a jejich následné řešení.

Nerealizujete-li směnu z BTC na FIAT (USD, EUR, AED, ..), směnný kurz pro Vás není až tak důležitý. BTC je dlouhodobým uchovatelem hodnoty, tudíž většina klientů ho těží, drží a čeká na výhodnější směnný kurz.
Těžba musí být z dlouhodobého hlediska profitabilní, jinak by transakce BTC neměl kdo “počítat” (princip těžby) a BTC by zanikl. Aktuálně je většina strojů v síti zastaralá a s daleko nižším výkonem, než nabízíme v našem portfoliu my. Odpojení by čekalo jako první právě starší, méně výkonné stroje a to by znamenalo jediné. Znatelný pád obtížnosti a s tím i vyšší výnosnost našich výkonných strojů. Toto je hlavní výhodou kombinace nejvýkonnějších strojů a levné energie.

Těžte krypto s námi!