• Novinky
  • Český Plebstr: Nová éra decentralizovaného mikrobloggingu s bitcoinovým spropitným

Český Plebstr: Nová éra decentralizovaného mikrobloggingu s bitcoinovým spropitným

S rychlým vývojem technologií a narůstajícím zklamáním z tradičních sociálních sítí se český startup Plebstr stává stále významnějším hráčem v nové éře decentralizovaných platforem. "Hlavním zlomem je uvědomění si svobody, kterou decentralizace přináší," zdůrazňuje Alex Pilař, angel investor projektu Plebstr a člen týmu našeho nového projektu InoWatti.

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn

S možným zpoplatněním sítě X od Elona Muska by mohli vývojáři Plebstru nabídnout alternativní platformu, kde uživatelé nejsou jen pasivními příjemci obsahu, ale také mohou odměňovat kvalitní obsah bitcoinovým spropitným. A co je na tomto konceptu tak revoluční? Jak uvádí Pilař: "Na decentralizovaných platformách můžete tvořit bez omezení. Nikdo vám nebrání, jako to činí centralizované sítě jako Twitter."

Když se ohlédneme zpět, Plebstr má své kořeny v projektu Tweetoshi, což byla aplikace z roku 2021, umožňující uživatelům Twitteru (nyní X) ocenit obsah nejen lajky, ale skutečnými miniaturními částkami bitcoinu. Po převzetí Twitteru Muskem byl však přístup k obsahu této platformy omezen, což vedlo k většímu soustředění na Plebstr.

Navíc s narůstajícím neklidem kolem sítě X se Plebstr stal atraktivním pro investory. "Na jaře jsme začali spolupracovat s newyorským akcelerátorem Wolf," říká Pilař, což Plebstru otevřelo dveře k dalším investičním příležitostem.

Nicméně, ačkoli decentralizace získává na oblibě, někteří si myslí, že platformy jako X si udrží svou pozici na trhu. "Twitter má stále svou relevanci. I Jack Dorsey se vrátil," připomíná Pilař. Přesto věří v potenciál mikroplateb a "spropitných" jako alternativ k tradičním lajkům. "Je to více než jen další forma lajku. Může to změnit způsob, jakým vnímáme hodnotu obsahu," uzavírá Pilař.

Takže, ať už jste fanoušek decentralizace, nebo hledáte nový způsob, jak vyjádřit svůj obdiv za kvalitní obsah, Plebstr má vše, co hledáte. A kdo ví? Možná jednoho dne budeme hodnotit kvalitní příspěvky více než jen kliknutím na lajk.

Těžte krypto s námi!