1# Weekly news

Stroje KS3 a KS5 PREORDER za bezkonkurenční ceny na našem webu! Zúčastnili jsme se konference CryptoByte v Liberci, gigant v oblasti správy aktiv investuje do BTC, bitcoin zaznamenal miliardu transakcí

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn

#2BminerWEEKLY

Stroje KS3 a KS5 PREORDER za bezkonkurenční ceny na našem webu!

Na našich webových stránkách nyní naleznete oblíbené modely KS3 a KS5 ve verzích PREORDER. Tyto modely jsou k dispozici za výjimečné ceny díky mírně prodlouženému termínu zapojení, který činí dva měsíce. Jedná se o ideální příležitost k zakoupení špičkového těžebního zařízení za nepřekonatelnou cenu. Tato speciální nabídka je platná pouze do vyprodání zásob. Tato speciální nabídka je platná pouze do vyprodání zásob.

Zúčastnili jsme se konference CryptoByte v Liberci

V sobotu 4. 5. 2024 jsme se s týmem zúčastnili největší kryptoměnová konference pro veřejnost v ČR - CryptoByte. Akce byla otevřená všem, kteří chtěli proniknout do fenoménu digitálních měn. Program nabídl něco pro každého, od úplných nováčků po zasvěcené fanoušky kryptoměn. Mimojiné byl nás CEO také součástí jedné z panelových diskuzí. 

#KryptoWEEKLY

Gigant v oblasti správy aktiv investuje do BTC

V posledních měsících se pozornost investičního světa čím dál více obrací k trhu s bitcoinovými ETF, a mezi novými hráči na scéně se objevuje jméno, které si získává pozornost významnými investicemi. Susquehanna International Group, významný hráč v oblasti správy aktiv, provedl rozsáhlou investici do bitcoinu prostřednictvím různých ETF.

Z údajů zveřejněných Komisí pro cenné papíry ze 7. května vyplývá, že v prvním čtvrtletí roku 2024 Susquehanna držela ve spotových bitcoinových ETF aktiva v hodnotě přibližně 1,2 miliardy dolarů. Co činí tuto investici výjimečnou, je nejen její objem, ale i rozložení. Společnost rozdělila svou investici rovnoměrně do deseti různých ETF, čímž demonstruje strategii diverzifikace i v rámci samotného segmentu kryptoměn.

Ačkoliv 1,2 miliardy dolarů zní jako obrovská částka, pro Susquehannu to představuje pouhých 0,22 % z celkového objemu jejích spravovaných aktiv, které přesahují 575,8 miliardy dolarů.

Tento krok by mohl signalizovat rostoucí důvěru institucionálních investorů v kryptoměny, což by mohlo mít dlouhodobě pozitivní vliv na trh a jeho stabilitu. Přesto zůstává otázkou, jak se budou bitcoinové ETF vyvíjet v následujících letech.

Bitcoin zaznamenal miliardu transakcí 

V neděli 5. května byla v bloku číslo 842 241 zaznamenána miliardová transakce. Tento historický moment nastal přesně patnáct let, čtyři měsíce a čtyři dny po tom, co Satoshi Nakamoto vytěžil první blok v bitcoinové síti.

Bitcoinová síť, během svých 5603 dní existence, zpracovala průměrně 178 475 transakcí denně. Tato čísla však nezahrnují aktivity na Lightning Network, což je druhá vrstva bitcoinového protokolu, která umožňuje rychlejší transakce. Podle dat z burzy River, Lightning Network zpracoval v srpnu 2023 přibližně 6,6 milionu transakcí, což ukazuje na vysokou aktivitu a rychlé přijetí této technologie, která byla spuštěna v lednu 2018. 

Těžte krypto s námi!