• Novinky
  • Ripple a SEC: Spory ovlivňující kryptotrhy

Ripple a SEC: Spory ovlivňující kryptotrhy

Poslední drama mezi americkým regulátorem cenných papírů (SEC) a společností Ripple přináší další kapitolu do této vzrušující ságy.

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn

SEC nečekaně stáhla zpět některá z největších obvinění proti vedení Ripple, což vedlo k pozitivní reakci na trhu. Bitcoin v reakci na tuto skutečnost nabral sílu a začal atakovat hranici 30 000 dolarů. Ačkoliv momentálně osciluje kolem 29 800 dolarů, tento posun je odrazem zvyšující se důvěry v kryptotrhy.

Avšak nejen Bitcoinu se daří, Ripple (XRP) si po právním triumfu odnesl pěkný 8% růst, překonávající hranici 0,50 dolaru.

Původní soudní přestřelka mezi SEC a Ripple začala již v prosinci 2020 a od té doby byla předmětem mnoha diskuzí v kryptokomunitě. Nejnovější vývoj přišel 19. října, kdy bylo oznámeno, že společnosti "se shodly na zamítnutí žaloby s výhradou". Ve zjednodušeném překladu to znamená, že nemusíme očekávat další bouřlivé soudní setkání týkající se tohoto případu.

Toto rozhodnutí také znamená, že dvě klíčové postavy Ripple, Brad Garlinghouse a Chris Larsen, mohou konečně vydechnout.

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, se k tomu vyjádřil emocionálně. Podle něj byla SEC zbytečně zaujatá na jednu věc, místo aby chránila americké spotřebitele a podniky. Je třeba zdůraznit, že tento soudní proces stál miliony dolarů, což vyvolává otázky o efektivitě rozhodování SEC.

Otázka "Proč?" je stále ve vzduchu. Proč se SEC rozhodla stáhnout obvinění? Katherine Kirkpatrick, právní šéfka Cboe Digital, má teorii. Podle ní by mohl být hlavním cílem SEC napadnout rozhodnutí z července, které tvrdí, že XRP není cenný papír.

Bez ohledu na důvod je tento vývoj jistě vodou na mlýn všem kryptoměnovým nadšencům. A jak ukazuje aktuální růst na trhu, tento příběh je ještě daleko od konce.

Tento překvapivý obrat v soudní tahanici mezi SEC a Ripple slouží jako další důkaz o dynamice kryptoměnového trhu. V době, kdy digitální měny získávají stále větší legitimitu a tradiční finanční instituce je začínají začleňovat do svých operací, jsou takovéto milníky měřítkem pokroku a zralosti odvětví.

Dokud bude kryptoměnový trh pokračovat v růstu a získávat více pozornosti na globální scéně, můžeme očekávat, že právní a regulační bitvy budou nadále hrát klíčovou roli v jeho vývoji. 

Těžte krypto s námi!