• Novinky
  • První Bitcoin ETF v USA oficiálně schválen - Jak to ovlivnilo cenu?

První Bitcoin ETF v USA oficiálně schválen - Jak to ovlivnilo cenu?

Americké komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) trvalo přes 10 let od první žádosti, než konečně povolila první spotový Bitcoin ETF v USA. Jak to ovlivnilo trh a co můžeme očekávat dále?

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn

Historický okamžik pro Bitcoin ETF

Oznámení o povolení všech 11 aktuálních žádostí o tento investiční produkt bylo zveřejněno v USA 10. ledna. To zahrnovalo i společnou žádost od firem Ark Invest a 21 Shares, které byly hlavními kandidáty na schválení.

SEC se rozhodla povolit více žádostí najednou, aby se vytvořila rovnováha a žadatelé se nedostali do konkurenční výhody. Komise dospěla k závěru, že všech 11 žádostí má podobný charakter a neexistují významné rozdíly, které by měly za následek zamítnutí některé z nich.

Od 11. ledna mohou následující žadatelé spustit své spotové Bitcoin ETF fondy:

- VanEck

- Bitwise

- Fidelity

- Franklin Templeton

- Hashdex

- Valkyrie

- Ark Invest & 21Shares

- Grayscale

- BlackRock (iShares)

- WisdomTree

- Invesco Galaxy

Proč cena Bitcoinu nereagovala dramaticky?

Cena Bitcoinu se neproměnila dramaticky po oznámení schválení Bitcoin ETF. Aktuální cena BTC činí 46 604 dolarů, což je jen nepatrně vyšší než před 24 hodinami. Skromná reakce může být způsobena falešnou zprávou o schválení Bitcoin ETF, kterou SEC později stáhla. To způsobilo prudký pohyb ceny nahoru a následně dolů.

Nicméně, výraznější cenové pohyby se mohou očekávat v průběhu prvního dne obchodování nových spotových Bitcoin ETF na burzách CME a Nasdaq od 9:30 AM východoamerického času, což je 15:30 středoevropského času.

Vliv tohoto přílivu kapitálu na cenu Bitcoinu nelze jednoznačně předpovědět, ale je možné, že spuštění ETF zvýší volatilitu ceny, než jakou jsme viděli po schválení.

2Bminer vítá tento historický okamžik povolení prvního spotového Bitcoin ETF v USA americkou komisí pro cenné papíry a burzy (SEC). Tento krok může mít zásadní vliv na celý trh. Věříme, že tento důležitý milník bude přinášet nové příležitosti pro naše zákazníky a pomůže posílit důvěru v kryptoměnové investice. 

Těžte krypto s námi!