• Novinky
  • Poplatky za transakce na Bitcoinu poprvé od roku 2017 překonaly odměnu za blok. Blockchain je zahlcen NFT tokeny.

Poplatky za transakce na Bitcoinu poprvé od roku 2017 překonaly odměnu za blok. Blockchain je zahlcen NFT tokeny.

Rostoucí popularita tokenů (BRC-20) a protokolu Ordinals pohání poptávku po blokovém prostoru Bitcoinu. I přes vysokou obtížnost má těžba Bitcoinu stále své výhody. Současný stav trhu vedl ke značnému nárůstu zisků pro těžaře. Tento nárůst je dán tím, že poplatky se blíží odměně za těžbu bloku, která v současnosti činí 6,25 BTC.

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn

Tento jev je velmi vzácný a ukazuje na výhodnost těžby Bitcoinu.
Nárůst poplatků za transakce je částečně způsoben rostoucím počtem nezaměnitelných tokenů (NFT) na Bitcoin blockchainu. Minulý týden překročil počet NFT na Bitcoinu hranici 3 milionů po jednodenním nárůstu aktivity.
Podle dat z Dune Analytics byl tento nárůst aktivity hlavně dán textovými aktivy na protokolu Ordinals. Data z OrdSpace, která sleduje BRC-20, ukazují, že na otevřeném trhu je nyní k dispozici více než 11 000 tokenů s kumulativní tržní kapitalizací 1,6 miliardy dolarů.
Nejcennějšími tokeny na Ordinals marketplace jsou Ordi (ORDI), BRC-20 token s tržní kapitalizací 220 milionů dolarů a 7 300 unikátními držiteli, a Pepe, token s tržní kapitalizací 17 milionů dolarů.
Zatímco vysoké poplatky za transakce způsobují problémy při transakcích v regionech jako Afrika a Jižní Amerika, těžaři využívají této situace. Glassnode upozorňuje, že poplatky se blíží odměně za těžbu bloku, což znamená značný nárůst zisků pro těžaře.
Výhody těžby Bitcoinu se stávají stále jasnějšími, protože rostoucí transakční poplatky vytvářejí lukrativní příležitost pro těžaře k získání značných zisků. Těžba Bitcoinu stále nabízí výhody a dokazuje to skutečnost, že se těžaři mohou těšit na zvýšení zisků díky nárůstu poplatků za transakce.

Těžte krypto s námi!