• Novinky
  • Počet kryptobankomatů ve světě rychle roste

Počet kryptobankomatů ve světě rychle roste

Zájem o kryptoměny stále roste a s ním i počet kryptoměnových bankomatů. Podle údajů z Coin ATM Radar vzrostl počet těchto zařízení za poslední rok o 17,8 %, což znamená, že v roce 2024 bylo po celém světě nainstalováno 2 564 nových kryptobankomatů umožňujících nákup a prodej digitálních aktiv.

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn

Výrazný nárůst v roce 2024

Rok 2024 zaznamenal významný obrat v trendu instalace kryptobankomatů. Zatímco v roce 2023 došlo k úbytku 2 861 těchto zařízení, letošní rok přinesl opačný vývoj s nárůstem o 2 564 nových bankomatů. Tento pozitivní trend odráží rostoucí důvěru a zájem uživatelů o kryptoměny.

Hlavní hráči na trhu a oblíbené kryptoměny

Mezi největší provozovatele kryptoměnových bankomatů patří společnosti jako Bitcoin Depot, Coinflip a Athena Bitcoin, které dohromady spravují více než 15 000 zařízení. Nejčastěji používanou kryptoměnou v těchto bankomatech je Bitcoin (BTC), následovaný Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC).

Geografické rozložení

Spojené státy dominují trhu s kryptoměnovými bankomaty, kde se nachází více než 82 % všech zařízení. Kanada je na druhém místě se 7,7 % celosvětového počtu. Austrálie se může pochlubit výrazným růstem, kdy se počet kryptobankomatů za poslední dva roky zvýšil téměř 17násobně na 1 107.

Významné počty kryptoměnových bankomatů lze nalézt také ve Španělsku (313), Polsku (279), El Salvadoru (215), Německu (177) a Hongkongu (169). Mezi země s více než 100 kryptobankomaty patří rovněž Rumunsko, Gruzie, Švýcarsko, Rakousko a Nový Zéland.

Rychlý nárůst počtu kryptoměnových bankomatů po celém světě je důkazem rostoucího zájmu o kryptoměny. Tento trend ukazuje, že stále více lidí využívá kryptoměny nejen jako investiční nástroj, ale i jako prostředek směny a uchovatele hodnoty. S rostoucím počtem těchto zařízení se zvyšuje dostupnost a použitelnost digitálních aktiv, což může dále podporovat jejich širší přijetí a integraci do každodenního života.

Těžte krypto s námi!