• Novinky
  • Nejnovější zvrat v případu Ripple vs. SEC: Žádost o odvolání ZAMÍTNUTA!

Nejnovější zvrat v případu Ripple vs. SEC: Žádost o odvolání ZAMÍTNUTA!

Případ SEC vs. Ripple: Co je to za spor? Možná jste slyšeli o soudním sporu mezi SEC a Ripple Labs Inc., ale co to vlastně znamená pro svět kryptoměn? V jádru tohoto případu stála jedna klíčová otázka: Je XRP, digitální měna vyvinutá společností Ripple Labs Inc., podle amerického práva cenným papírem? Americká Komise pro cenné papíry, známá jako SEC, se domnívala, že Ripple nepostupoval podle pravidel. Konkrétně SEC obvinila společnost z toho, že prováděla neregistrovanou nabídku cenných papírů prostřednictvím prodeje své kryptoměny XRP. A tím se rozhořel spor s potenciálem formovat budoucnost regulace kryptoměn.

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn

A jak se případ vyvíjí dál?

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC)  právě utrpěla další porážku na soudním poli. Jejich snaha o odvolání proti původnímu rozsudku, kde měl Ripple navrch, narazila na neprostupnou zeď v podobě soudkyně Analisy Torresové.

Ve svém rozhodnutí ze dne 3. října soudkyně Torresová konstatovala, že SEC neposkytla přesvědčivé důkazy o existenci podstatných právních pochybností, nebo silných argumentů k přehodnocení daného případu. Tím pádem byla žádost SEC o přerušení prohlášena za neopodstatněnou a došlo k jejímu zamítnutí.

Avšak i přes tuto porážku pro SEC, tento příběh ještě nekončí. Vstupujeme do další kapitoly soudního dramatu, protože následující soudní řízení je naplánováno na 23. dubna 2024.

V původním rozsudku soud uznal, že maloobchodní prodeje tokenu XRP nespadají pod právní definici cenného papíru. Z těchto rozhodnutí může vyplývat důležitý precedens, že některé kryptoměny nemusí být, za určitých okolností, nebo automaticky považovány za cenné papíry. To by mohlo znamenat značnou úlevu pro kryptoměnový trh v USA, jeho ochranu před nepřímou formou regulatorního zákazu a záchranu mnoha firem před bankrotem.

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, na to reagoval s určitým triumfem: "Požádali jste soud, aby použil Howeyho test, a udělal to. Ať se vám to líbí nebo ne, prohráli jste." (V Spojených státech se Howeyho test využívá k zjištění, zda se daná transakce jeví jako investiční smlouva a dle federálního práva je tak považována za cenný papír.)

Soudní verdikt nese značný význam pro kryptoměnový sektor, protože stanovuje vzor pro budoucí klasifikaci a regulaci kryptoměn a my budeme dál sledovat vývoj pro vás na našem blogu. Tak zůstaňte s námi!

Těžte krypto s námi!