• Novinky
  • Dceřiná společnost Japonské Nomury spouští bitcoinový fond

Dceřiná společnost Japonské Nomury spouští bitcoinový fond

Laser Digital Asset Management - dceřiná společnost Japonské největší investiční banky Nomura - spustila fond pro adopci Bitcoinů. Bude k dispozici v rámci dlouhodobé expozice pouze v Bitcoinech a využívat jej mohou institucionální investoři. Oficiální oznámení uvedlo, že fond založený na Bitcoinu společnosti Nomura bude prvním z řady investičních řešení zaměřených na digitální adopci, která firma plánuje uvést.

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn

Japonský finanční gigant Nomura disponuje majetkem v hodnotě, která přesahuje 500 miliard dolarů
a poskytuje makléřské služby předním institucionálním investorům.
Právě spuštěný Bitcoinový fond pro digitální aktiva umožňuje investorům přímé zapojení do Bitcoinu.

Sebastien Gugliata, ředitel dceřiné společnosti, uvádí že Bitcoin považuje za jeden z prvků umožňující dlouhodobou transformační změnu a dlouhodobé vystavení Bitcoinu nabízí investorům řešení, jak zachytit tento makro-trend.
Fond je navržen tak, aby mohl klientům poskytnout efektivní a bezpečnou bránu do digitálních aktiv a dopřát investorům možnosti jako jsou nákladově efektivní a spolehlivá investiční řešení.

Další osobností v týmu společnosti je Fiona King, která řídí distribuci v Laser Digital Asset Management.
S podobně významnými projekty má bohaté zkušenosti, neboť v minulosti vedla institucionální obchodování na globální úrovni u společnosti Nickel Digital Asset Management a dále byla hlavní součástí platformy UCITS alternativního fondu Bank of America Merrill Lynch.
King událost komentuje slovy: ‚‚Jsme potěšeni, že nyní spouštíme náš fond pro adopci Bitcoinu, který umožňuje institucionálním investorům bezpečný přístup k investicím do digitálních aktiv podpořený etablovanými finančními prostředky s nejvyššími úrovněmi řízení rizik a dodržování předpisů.‘‘ Tato iniciativa poskytuje institucionálním investorům bezpečný a efektivní přístup do světa digitálních měn a zvýrazňuje rostoucí zájem o Bitcoin a obecně kryptoměny.

V červnovém rozhovoru s Financial News uvedl Mohideen, jeden ze spoluzakladatelů společnosti Laser Digital se sídlem v Dubaji, že téměř 88% dotázaných profesionálních investorů uvedlo, že jejich klienti zvažují investovat do digitálních aktiv.

Z našeho pohledu se jedná o skvělou iniciativu, která nám jednoznačně signalizuje, že díky zainteresování takového giganta, jakým je Japonská největší investiční banka, instituce začínají brát Bitcoin vážněji a stoupá o něj zájem.

Těžte krypto s námi!