• Novinky
  • Bitmain představil budoucnost těžby Bitcoinu na světovém summitu

Bitmain představil budoucnost těžby Bitcoinu na světovém summitu

Na nedávném světovém summitu v Hongkongu ohromila čínská společnost Bitmain technologickou komunitu novými modely pro těžbu Bitcoinu: Antiminer S21 a S21 Hydro ASIC, které budou k dostání nejdříve na přelomu jara a léta roku 2024.

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn

Bitmain, globální lídr v oblasti těžebního hardwaru, vyslal silné poselství tím, že svou novou technologii představil 22. září. 

Model S21, s hashovací rychlostí 200 TH/s a účinností 17,5 J/T, nabízí výkon srovnatelný se dvěma zařízeními S19 100T. S21 Hydro, však přichází s ještě impozantnější rychlostí 355 TH/s a účinností 16 J/T. “Je to skutečný technologický milník. Většina starších ASIC minerů pracovala s účinností nad 20 J/T," zdůraznil Cointelegraph.

Vzhledem k nadcházejícímu halvingu, který sníží odměnu těžařům o polovinu, je potřeba vysoce účinných zařízení klíčová.  Od dubna 2024 těžaři obdrží za blok pouhých 3,125 BTC. V takovém konkurenčním prostředí je zásadní mít nejenom levnou energii, ale i špičkové těžební stroje.

Efektivita a udržitelnost

Efektivita a udržitelnost byly středem pozornosti na summitu. V panelové diskusi, kde promlouvali odborníci z předních těžebních společností zaznívala myšlenka nutnosti integrace obnovitelných zdrojů energie pro těžbu BTC. 

“Na globální úrovni vidíme hnutí směrem k čistší výrobě. Cílem je dekarbonizovat energetický řetězec. Proto se snažíme umístit naše těžební operace tam, kde je největší důraz na obnovitelnou energii, abychom urychlili tento proces,” podotkl Nazar Khan z Terrawulf. 

S Bitmainem v čele je jasné, že budoucnost těžby Bitcoinu bude nejenom efektivní, ale také udržitelná.

Těžte krypto s námi!