• Novinky
  • Bitcoinový hashrate na vrcholu - těžební pooly přinášejí zisk i pro další kryptoměny

Bitcoinový hashrate na vrcholu - těžební pooly přinášejí zisk i pro další kryptoměny

V poslední době se hashrate bitcoinu pravidelně pohybuje nad 300 exahashů za sekundu (EH/s) a několik těžebních poolů věnuje těžbě bitcoinového blockchainu značný výpočetní výkon. Zajímavější je však skutečnost, že některé z největších těžebních poolů Bitcoinu využívají svou hashrate také ke sloučení těžby s jinými těžaři a tyto sítě se těší zvýšené hashrate Bitcoinu.

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn


Jak z hashrate Bitcoinu těží ostatní kryptoměnové sítě?

Hashrate Bitcoinu zabezpečuje síť a poskytuje odměny těžařům zapojeným do systému, ale těžební pooly věnují výpočetní výkon také sítím, jako jsou Namecoin, Elastos, Emercoin a Vcash. Například Namecoin dnes dosahuje hashrate kolem 187 EH/s a některé z největších těžebních poolů Bitcoinu tuto síť smyčkou využívají k získávání odměn v Namecoinu (NMC).

Sloučená těžba je proces, při kterém těžaři mohou těžit různé kryptoměny současně bez dodatečných nákladů. Sloučená těžba je podobná tomu, jako když člověk hraje Pac-Mana a Asteroidy současně, používá stejný joystick a získává odměny za obě hry. Namecoin byl prvním kryptoměnovým projektem, který byl sloučeně těžen, protože sdílí stejný algoritmus SHA256 jako Bitcoin, a první sloučený blok v síti byl vytěžen 19. září 2011.

Zatímco hashrate Bitcoinu zůstává vysoký, těžební sítě kryptoměn se sloučenou těžbou z toho profitovaly
Vizualizace fungování slučování těžeb vytvořená univerzitou Tari Labs. Zjednodušeně řečeno, těžební zařízení ASIC provádí sloučenou těžbu tak, že provádí stejný výpočet hashe pro oba blockchainy. Těžař kryptoměn vytvoří blok pro oba blockchainy a na jeho základě přiděluje pracovní jednotky ostatním těžařům. Pokud těžař vyřeší blok na obou úrovních obtížnosti.

Tyto pooly využíváme i my a tím zvyšujeme bonus, který z těžby může plynout.

Těžte krypto s námi!