• Novinky
  • Bitcoin ukončí „éru faxu“ ve světových platbách, říká bývalý šéf PayPalu

Bitcoin ukončí „éru faxu“ ve světových platbách, říká bývalý šéf PayPalu

Dnešní digitální svět nám umožňuje snadno sdílet informace přes internet, ať už pomocí e-mailu nebo zpráv. Avšak podle Davida Marcuse, bývalého prezidenta PayPalu, jsou globální platby stále uvězněny v "éře faxu". David Marcus, který byl nejenom v čele PayPalu, ale také spoluzakladatelem platebního servisu zaměřeného na Bitcoin Lightning - Lightspark, je přesvědčen, že právě síť Bitcoin Lightning by mohla řešit komplikovaný proces převodu peněz přes hranice zemí.

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn

Marcus v rozhovoru pro CNBC dne 11. září komentoval: “Pokud byste chtěli s někým komunikovat, stačí se zeptat na e-mail a můžete mu napsat. Nicméně pokud byste mu chtěli odeslat peníze a on by nebyl občanem USA a nepoužíval by stejnou fintech aplikaci jako vy, narazili byste na problém. Je to, jako bychom stále byli v době faxů, co se týče globálních plateb.”
Vysvětlil, že odeslání peněz někomu, kdo není rezidentem USA, by v praxi znamenalo získání čísla jeho bankovního účtu a návštěvu místní banky s poplatkem 50 dolarů za mezinárodní převod. "Pokud je po pátku 17:00, máte smůlu," dodal Marcus.

Lightspark, který Marcus spoluzaložil v květnu 2022 a kde nyní působí jako CEO, se snaží tento problém vyřešit právě pomocí sítě Bitcoin Lightning.

I přesto, že byl Marcus prezidentem PayPalu věří, že Bitcoin Lightning nebude v budoucnosti tolik využíván pro běžné nákupy, ale spíše pro zahraniční převody. "Náš názor je, že Bitcoin nebude měnou, kterou lidé používají k nákupům," prohlásil. Namísto toho bude Bitcoin využíván k odeslání amerických dolarů někomu, kdo je na druhé straně světa obdrží ve formě jenu nebo eura, jak vysvětlil šéf Lightsparku.

Díky kombinaci Bitcoinu a rychlých plateb Lightning je možné dosáhnout okamžitého zúčtování za velmi nízké náklady.

Způsob globálních plateb bezesporu potřebuje aktualizaci a vnímáme kladně fakt, že se velmi aktivně pracuje na jeho inovaci. Spolu s možností nízkých nákladů a rychlého zúčtování budou kryptoměny stavěny do pozice, kdy začne být pro společnost mnohem snažší vnímat je na úrovni fyzických aktiv.

Těžte krypto s námi!