• Novinky
  • Americké ETF fondy signalizují obnovený zájem o Bitcoin. Omezený trh s BTC směřuje pomalu k "bull run".

Americké ETF fondy signalizují obnovený zájem o Bitcoin. Omezený trh s BTC směřuje pomalu k "bull run".

S rostoucím zájmem o burzovně obchodované fondy (ETF) spojené s Bitcoinem přichází nová zpráva od analytické firmy pro blockchain Glassnode, která zkoumá, kolik bitcoinů je ve skutečnosti k dispozici k nákupu. Zpráva nazvaná "How Many Bitcoin Are For Sale?" zveřejněná dne 26. června 2023, se zaměřuje na tok na burze a metriky blockchainu, aby odhadla dynamiku poptávky a nabídky bitcoinu.

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn

Změny v poptávce po Bitcoinu: Glassnode poukazuje na oživení zájmu v USA, Asie v celosvětové poptávce vede!

Zpráva od Glassnode zjistila, že zatímco burzy sídlící v Asii zaznamenaly nárůst bitcoinů (BTC) v roce 2023, burzy sídlící v USA zaznamenaly drobný pokles. To naznačuje slabší relativní poptávku od investorů v USA ve srovnání s těmi v Asii v tomto roce. Glassnode však naznačuje, že vlna žádostí o založení burzovně obchodovaných fondů (ETF) s bitcoinem v USA v posledních týdnech signalizuje rostoucí institucionální zájem v USA.
Pro odhad "dostupné nabídky" bitcoinu izolovala zpráva od Glassnode nejaktivnější část obíhající nabídky, označenou jako „limitovanou nabídku". Tato limitovaná nabídka, která představuje pouze 3,5%-11,3% celkové nabídky, má rychlost minimálně jedné transakce denně. S aktuální limitovanou nabídkou kolem 511 000 BTC odhaduje Glassnode, že je aktivně v oběhu zhruba 983 000 BTC (v hodnotě 29,5 miliardy dolarů).

"Naše nedávné zpravodaje upozornily na probíhající přesun financí od investorů s vysokými časovými preferencemi směrem k HODLerům," vysvětluje zpráva od Glassnode. "Tento vzor rostoucí nezpeněžitelnosti je hlavní součástí všech předchozích bull run trhů. Nicméně zatímco tento krok může pozitivně ovlivnit odhalování cen, udržitelnost trendu stále závisí na přílivu nové poptávky na trh."

Glassnode závěrem konstatuje, že poptávka v USA se zdá být oživující s novými ETF. S omezeným množstvím aktivně obíhajících bitcoinů by nové přílivy mohly snadno absorbovat známé budoucí nepředvídatelné nabídky. Nedávné trendy na blockchainu naznačují, že trh se přesunul k mentalitě akumulace, což vytváří prostor pro obnovený bull run trh.
S proměnlivou dynamikou poptávky a nabídky u Bitcoinu, stejně jako s nárůstem institucionálního zájmu v USA prostřednictvím ETF.

Těžte krypto s námi!