3# Weekly news

Pizza Day, USA prezidentská kampaň akceptuje krypto dary, finanční instituce nakupují Bitcoin, spotová Ether ETF získávají schválení od SEC

Novinky ze světa těžby kryptoměn - 2bminer® expert na těžení kryptoměn

Pizza Day

Dne 22. května 2010 provedl Laszlo Hanyecz první známý nákup zboží za bitcoiny. Za 10 000 BTC, které tehdy měly hodnotu přibližně 41 dolarů, si koupil dvě pizzy z lokální pizzerie na Floridě. Tato transakce se stala významným milníkem pro kryptoměnový svět a každoročně je připomínána jako Bitcoin Pizza Day, slavení toho, jak daleko se odvětví od této první transakce posunulo.

Americká prezidentská kampaň bude akceptovat dary formou kryptoměn

Ve své tiskové zprávě publikované na oficiálních webových stránkách Donald Trump oznámil, že jeho kampaň pro znovuzvolení bude nově přijímat příspěvky v bitcoinu a dalších kryptoměnách.

Finanční instituce stále nakupují Bitcoin ETF

Minulý týden více než 600 společností přiznalo v dokumentech "13F" podaných americké Komisi pro cenné papíry (SEC) značné investice do spotových bitcoinových ETF. Data ukázala, že investiční firmy vlastní bitcoinová ETF v hodnotě 3,5 miliardy dolarů. Největším investorem se ukázala být společnost Millennium Management s investicí 1,9 miliardy dolarů, převážně do ETF od BlackRock a Fidelity. Dále významné částky investovali Schonfeld Strategic Advisors a Morgan Stanley, přičemž Morgan Stanley se stala jedním z největších držitelů akcií GBTC společnosti Grayscale. Na seznamu velkých investorů nechybí ani jména jako JPMorgan, Wells Fargo, UBS, BNP Paribas a Royal Bank of Canada. Tato významná investiční aktivita potvrzuje rostoucí zájem o bitcoinové ETF mezi hlavními finančními institucemi.

Spotová Ether ETF získávají schválení od SEC

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) ve čtvrtek odsouhlasila důležité regulační formuláře 19b-4 od emitentů, kteří plánují nabízet spotové ETF na ether. Tento krok umožní společnostem, které již mají zkušenosti s bitcoinovými ETF, jako jsou VanEck, BlackRock, Fidelity, Grayscale, Franklin Templeton, ARK 21Shares, Invesco Galaxy a Bitwise, rozšířit své portfolio o etherové fondy.

Ačkoliv odsouhlasení formulářů 19b-4 představuje důležitý krok vpřed, samotné ETF fondy ještě nezískaly povolení k obchodování. Americká Komise pro cenné papíry (SEC) musí teprve schválit registrační formuláře S-1, což může trvat několik dnů, týdnů nebo dokonce měsíců.

Těžte krypto s námi!